Robert Kiyosaki: Cena BTC spadnie, gdy COVID się skończy.

 

Robert Kiyosaki – znany autor bestsellerowej książki „Rich Dad, Poor Dad“ – po raz kolejny mówi o Bitcoinu i o tym, jak kryptokurcja numer jeden na świecie pod nazwą Market Cap stoi w obliczu nieuchronnego krachu, gdy pojawi się szczepionka COVID.

Robert Kiyosaki: Jak tylko pojawi się szczepionka, to już po wszystkim.

Ideą bitcoinu jest to, że jest on silnym narzędziem, które może potencjalnie zabezpieczyć bogactwo przed inflacją i innymi trudnymi warunkami gospodarczymi. Wiele z tych okoliczności wynika z rozprzestrzeniania się koronaawirusa, który pół roku temu, w marcu tego roku, po raz pierwszy przerodził się w światowy problem.

W tym czasie wszystkie nasze rynki finansowe zaczęły się rozpadać. Akcje spadły do ogromnych spadków, podczas gdy sam bitcoin mocno ucierpiał. Waluta na krótko spadła do wysokiego przedziału 3.000 dolarów z 9.000 dolarów, po czym powróciła do przedziału 5.000 dolarów. Ostatecznie, po około dwóch miesiącach, waluta wróciła na swoje miejsce.

Mimo to Kiyosaki nie jest przekonany, czy Bitcoin z wróżbą będzie się dobrze bawił do końca życia. Komentował w serii tweetów, że właśnie teraz, Bitcoin ma się dobrze, ponieważ jest narzędziem w czasie kryzysu, ale raz szczepionka na pandemię pojawia się i kryzys się kończy, Bitcoin ponownie znaleźć się zawalony anonimowości i znośności.

Komentował dalej, że jednym z głównych powodów ostatecznego upadku Bitcoin będzie to, że gdy koronaawirus jest dobry i odszedł, Stany Zjednoczone będą miały do czynienia z ogromnym zadłużeniem, które musiał ponieść w tych trudnych czasach, co ostatecznie będzie miało negatywny wpływ na status i cenę BTC.

On twierdzi:

Dług Stanów Zjednoczonych. U.S. Bankrupt. 28 bilionów dolarów długu bilansowego. 120 bilionów dolarów pozabilansowych zobowiązań socjalnych… Co się stanie, gdy szczepionka zostanie udowodniona? Złoto, srebro i bitcoin będą CRASH. Okazja do zakupu. Prawdziwy problem nie pandemia. Prawdziwy problem ogromne zadłużenie USA… Złoto, srebro, bitcoin najlepsze inwestycje długoterminowe.

Nie koniecznie zła rzecz
Jego słowa są o tyle interesujące, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy Kiyosaki w dużej mierze odwrócił się od takich gatunków jak złoto i srebro i wypchany bitcoin jako ostateczne narzędzie inwestycyjne. Interesujące jest to, że teraz powraca do metali szlachetnych i uznaje je za przedmioty, które muszą być częścią każdego ustalonego zasobu lub portfela.

Ponadto komentuje on, że choć Bitcoin może się załamać, sytuacja niekoniecznie doprowadzi do poważnych problemów. Będzie to raczej interesujący okres inwestowania zarówno dla doświadczonych jak i nowych inwestorów. Uważa on, że spadki cen, które prawdopodobnie zostaną poniesione przez Bitcoin, złoto i srebro dadzą ludziom możliwość zakupu po niższych cenach, a tym samym przywrócą te aktywa do miejsca, w którym kiedyś były bez pandemii.