Rajd cen Bitcoinów ochładza się, ponieważ Polkadot zyskuje 34% w pierwszym tygodniu „altseason“.

Dominacja Bitcoinów jest prawdopodobna, twierdzi Michaël van de Poppe, ponieważ Bitcoin ustępuje miejsca silnym ruchom z 10 najlepszych altcoinów.

Bitcoin (BTC) spadł poniżej 26.000 dolarów 29 grudnia, gdy na rynkach kryptograficznych pojawiły się nowe opady po procesie sądowym Ripple’a z zagrożeniem ze strony amerykańskiej Komisji Bezpieczeństwa i Giełdy.

Przegląd rynku krypto walutowego.
Spadki cen BTC w związku z zatrzymaniem handlu XRP przez Coinbase

Dane z Cointelegraph Markets, Coin360 i TradingView wykazały, że BTC/USD osiągnęły najniższy poziom 25.830 dolarów podczas wtorkowego handlu.

Obsługa 27.000 dolarów nie utrzymała się w ciągu nocy, co dało początek retestowi niższych poziomów, które obecnie koncentrują się na 26.000 dolarów. W weekend Bitcoin osiągnął rekordowy poziom 28.400 dolarów i szybko się odwrócił.

BTC/USD 1-godzinny wykres świecowy (Bitstamp).

Ostatnie straty to XRP, czwarta co do wielkości kryptokurcja pod względem pułapu rynkowego, wynosząca 0,23 USD, dzięki temu, że główna amerykańska giełda Coinbase zdecydowała się zawiesić handel od przyszłego miesiąca. Pozew SEC przeciwko tokenowi grozi sklasyfikowaniem XRP jako nielicencjonowanego papieru wartościowego i uniemożliwieniem handlu nim zgodnie z prawem.

„Pojawi się konstrukcja związana z zasięgiem, po której 2021 r. najprawdopodobniej znowu wybuchnie“ – podsumował analityk rynków Cointelegraph Michaël van de Poppe w poniedziałkowej aktualizacji wideo na temat krótkoterminowych perspektyw Bitcoina.

Van de Poppe przygląda się altcoins jako następnemu w kolejce, aby zobaczyć duże zyski. Niezależnie od XRP, rynek już wykazuje oznaki życia, z Ether (ETH) wspina się ponad 700 dolarów po raz pierwszy od maja 2018 roku w tym tygodniu.

Kolejnym zwycięzcą we wtorek był Polkadot (DOT), obecnie siódmy co do wielkości żeton z limitem rynkowym, który odnotował 22,5% dzienny wzrost, ograniczając tygodniowe wyniki na poziomie prawie 34%.

Dla Van de Poppe, następna „fala impulsu“ na Bitcoin w 2021 roku powinna doprowadzić rynek do 40.000 dolarów lub 50.000 dolarów, ale „do tego czasu, altcoins najprawdopodobniej będzie dobrze“.

Wykres historyczny dominacji Bitcoinów.

Dodatkowo wskazał na prawdopodobną dominację na rynku Bitcoinów, która na poziomie prawie 70% powinna wkrótce ustąpić miejsca obecności altcoinów. Grudzień ma tendencję, aby zobaczyć szczyty dominacji BTC, z 2017, czas pierwszej próby Bitcoin 20.000 dolarów, godne uwagi porównanie.