Programowalna platforma artystyczna Async zapewnia ponad 2 miliony dolarów finansowania początkowego

Async Art chce poprowadzić programowalny ruch artystyczny dzięki nowej rundzie finansowania.

Async Art, niezawieralna platforma tokenów z Doliny Krzemowej , zapewniła ponad 2 miliony dolarów finansowania początkowego od co najmniej 10 inwestorów, podkreślając rosnącą wartość oferty programowalnej sztuki

Firma ogłosiła nową podwyżkę w środę, podkreślając szybki wzrost Async od jej premiery w lutym 2020 r. W pierwszym roku działalności Async wygenerowała sprzedaż dzieł sztuki o wartości ponad 1 miliona dolarów i uruchomiła aplikację smart TV do wyświetlania grafiki cyfrowej.

Chociaż firma nie określiła, w jaki sposób wykorzysta fundusze, wskazała, że ​​głównym celem było wdrażanie nowych użytkowników i tworzenie nowych wyświetlaczy. Async chce również rozszerzyć liczbę ofert pracy. Obecnie jej strona LinkedIn ma oferty pracy dla menedżera społeczności i programisty aplikacji.

W rundzie seedowej wzięło udział co najmniej 10 inwestorów: Lemniscap, Galaxy Interactive, Signum Growth Capital, Semantic, Blue Wire Capital, Collab + Currency, Inflection, Divergence Ventures, LAO i Placeholder.

Async opisała programowalną sztukę jako „nowy ruch”, który umożliwia twórcom „dekonstrukcję ich pracy na„ Warstwy ”i wyposażenie ich w umiejętności”.

Lemniscap, jeden z głównych inwestorów Async Art, opisał media jako następną granicę zakłóceń:

„Umożliwiając współwłasność dzieł sztuki i dynamiczny wpływ na ich wygląd, Async Art wywraca istniejącą koncepcję sztuki do góry nogami i toruje drogę dla zupełnie nowej kategorii programowalnych mediów”.

Async pojawił się również w Christie’s, dużym domu aukcyjnym, który planuje oferować samodzielne prace NFT jeszcze w tym miesiącu. Noah Davis, specjalista ds. Sztuki w Christie’s, powiedział niedawno, że NFT „odnotowały gwałtowny wzrost w ciągu ostatnich kilku lat – szczególnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy”.

Async ujawnił także grafikę Matta Kane’a „Right Place & Right Time” w marcu 2020 roku, co pomogło mu zdobyć miejsce w Cointelegraph Top 100 . Grafika, która ewoluuje dynamicznie w odpowiedzi na zmienność cen Bitcoin ( BTC ), jest uważana za arcydzieło w powstającej niszy NFT.